Warning: Use of undefined constant full - assumed 'full' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/certe/domains/olsztyn.politycznie.eu/public_html/wp-content/plugins/rss-post-importer/app/classes/front/class-rss-pi-front.php on line 205
 

Polacy lubią być „gwałceni” !?

1

Podaj dalej!

Już w niedzielę 12 lipca 2020 Polacy wybiorą nowego prezydenta kraju. I jak to już jest od kilku lat będziemy wybierać mniejsze zło. Ponownie na czele znajduje się dwóch kandydatów z największych w Polsce partii, czyli PiS i PO (oficjalnie KO). Czy to oznacza, że Polacy lubią być „gwałceni”? Oczywiście mówimy tu o metaforze, a nie preferencjach w sposobie spędzania czasu w sypialni. 

Wyborcy Prawa i Sprawiedliwości próbują wypominać wyborców Koalicji Obywatelskiej krótką pamięć, przypominając im, że już Ta opcja polityczna rządziła i to przez całe 8 lat. Swoją drogą to dowód na to, że nie było aż tak źle, czy może jednak odpowiedź na pytanie w tytule brzmi „TAK”? Ja postaram się przypomnieć wyborcom, że PiS również rządził w latach 2005-2007, czyli bezpośrednio przed platformą i jak łatwo policzyć, rządził jedynie 2 lata, czyli połowę kadencji. Czy wtedy było, aż tak źle? Czy może jednak obywatele nie lubią gdy dokonuje się penetracji ich ciała? Jeżeli nie lubią, to dlaczego w 2015, ponownie wybrali PiS? Czy może było to związane z premierą filmu „50 twarzy Greya” na początku 2015r? 

Niezależnie od powodów od lat jako naród narzekamy na to, jak jest źle. A mimo to, wciąż głosujemy na te same ugrupowania, na te same osoby co dla mnie osobiście wygląda na to, że lubimy ostrzejsze klimaty i dużą dawkę hardcoru w życiu codziennym. A jeżeli ktoś mi zarzuci, że tak nie jest to bardzo bym chciał, by wyjaśnił dlaczego druga tura wyborów nie odbywa się pomiędzy Panem Kosiniakiem, a Panem Bosakiem? A może pomiędzy Panem Hołownią, a Panem Biedroniem? Ciekawym zestawem byłby również Pan Żółtek z Panem Tanajno. Dlaczego po raz kolejny wybraliśmy szczucie, afery, obietnice i kłamstwa, zamiast strategii, planu i merytoryki? Dlaczego wciąż nabieramy się na te same sztuczki wiedząc, że jest źle? 

Zarówno dla obecnego prezydenta Polski Pana Andrzeja Dudy, jak i dla obecnego prezydenta stolicy  Pana Rafała Trzaskowskiego można bardzo wiele zarzucić, a wybór któregokolwiek z nich oznacza kłopoty i niszczenie kraju przez kolejne 3 do 5 lat. Trudno mi sobie wyobrazić inny powód wyborów tych kandydatów niż uwielbienie do masochizmu przez prawie 75% Polaków. Pomimo wszystko na wybory warto pójść i warto pamiętać. Nie narzekajmy. W końcu sami sobie zgotowaliśmy ten los. 

Podaj dalej!

Czechowski Kamil

gen. Robert Baden-Powell, twórca skautingu powiedział „zostaw świat lepszym niż go zastałeś”. Trudno to zrealizować, ale od czego są marzenia? Twardo stąpający po ziemi romantyk. specjalista ds. bezpieczeństwa, przedsiębiorca, miłośnik gotowania, ale na pewno nie zmywania. Kiepski polonista i jeszcze gorszy matematyk 😉

One thought on “Polacy lubią być „gwałceni” !?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Next Post

Nie ryzykuj, jedź bezpiecznie!

sob Lip 11 , 2020
Przed nami kolejny wakacyjny weekend. Wiele osób spędzi go wypoczywając poza swoim miejscem zamieszkania. Kierując pojazdem unikajmy brawury i ryzykownych zachowań, które prowadzą do tragedii. Powinniśmy mieć świadomość, że odpowiadamy nie tylko za swoje bezpieczeństwo ale też za zdrowie i życie innych uczestników ruchu.