Warning: Use of undefined constant full - assumed 'full' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/certe/domains/olsztyn.politycznie.eu/public_html/wp-content/plugins/rss-post-importer/app/classes/front/class-rss-pi-front.php on line 205
 

Numer, który zmieni wszystko

Podaj dalej!

Jak informuje PAP Sąd Okręgowy w Warszawie zarejstrował pod numerem 413 nową partię polityczną o nazwie K’15. Partia założona przez lidera ruchu Pawła Kukiza. Na uprawomocnienie się decyzji należy jednak poczekać jeszcze kilka dni.
Ruch Kukiz’15 powstał w 2015r przed wyborami parlamentarnymi po znakomitym wyniku Pawła Kukiza w wyborach prezydenckich 2015. To tyle suchych faktów. Co było później? Dla wielu była to nadzieja dla Polskiej polityki, dla innych po prostu kolejni na stołki. I wszyscy mieli rację.

Okazało się, że z ugrupowaniem polityczną jest jak z biznesem. Nie może być dobrze, szybko i tanio, a tak niestety powstawał Kukiz’15 co niestety odbiło się dla lidera ruchu czkawką. Wiele osób pojawiło się w polityce dla zysków, łatwo ich wyłowić ponieważ bardzo szybko opuścili Pawła Kukiza, hasła z którymi startowali i dołączyli do PiS-u, PO lub innych partii. W stowarzyszeniu, a także całym ruchu pozostała garstka tych, którzy cenią patriotyzm, przyszłość kraju, ale również swoich dzieci i wnuków, nie zaś własne portfele. Niestety przyszły wybory parlamentarne 2019 i niezrozumiała dla wielu, ale słuszna ze względów strategicznych decyzja o koalicji z PSL i startowaniu w wyborach jako Koalicja Polska. Wielu decyzji nie zaakceptowało i znów szeregi Kukiz’15 się przerzedziły.

Założenie parti politycznej ma pomóc w odbudowie ruchu, ale również pozwolić na zwiększenie zasięgu uświadamiania obywateli. Warto zauważyć, że Paweł Kukiz i jego ugrupowanie to chyba jedyni politycy, którzy od początku idą z tymi samymi hasłami i wizją kraju. Dla mnie jest to osobiście bardzo ważne, ze względu na to, że pokazuje to wizję i plan na budowę kraju. Plan, który nie zmienia się co 4 lata przy wyborach.

 

Powstaje jednak bardzo ważne pytanie. Jakie lekcje wyciągnął Paweł Kukiz z tych 5 lat w polityce? Czy partia zostanie zbudowana na solidnych fundamentach i kto będzie ją prezentował? Na chwilę obecną możemy być pewni obecności w niej cenionych i lubianych polityków takich jak: Jarosław Sachajko, Paweł Szramka, Stanisław Tyszka czy Agnieszka Ścigaj.

My życzymy sukcesów, mamy nadzieję, że ktoś w końcu ogarnie naszą scenę polityczną i będziemy mogli pisać więcej o sukcesach niż głupocie, niekompetencji czy szwindlach.

Podaj dalej!

Czechowski Kamil

gen. Robert Baden-Powell, twórca skautingu powiedział „zostaw świat lepszym niż go zastałeś”. Trudno to zrealizować, ale od czego są marzenia? Twardo stąpający po ziemi romantyk. specjalista ds. bezpieczeństwa, przedsiębiorca, miłośnik gotowania, ale na pewno nie zmywania. Kiepski polonista i jeszcze gorszy matematyk 😉

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Next Post

Pamiętajmy o odblaskach

czw Wrz 3 , 2020
Piesi i rowerzyści stanowią w okresie jesienno-zimowym szczególnie zagrożoną grupę uczestników ruchu drogowego. Nie zawsze oświetlone drogi, brak wyznaczonych miejsc do bezpiecznego poruszania się pieszych po drodze (zwłaszcza poza obszarami zabudowanymi) oraz niewłaściwy sposób korzystania z dróg przez samych pieszych sprawiają, że dochodzi do wielu wypadków. Apelujemy do pieszych i […]