Warning: Use of undefined constant full - assumed 'full' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/certe/domains/olsztyn.politycznie.eu/public_html/wp-content/plugins/rss-post-importer/app/classes/front/class-rss-pi-front.php on line 205
 

Kradli wszystko co nadawało się do późniejszej sprzedaży. Dwóch 25-latków zatrzymała węgorzewska policja

Podaj dalej!

Węgorzewscy policjanci zatrzymali dwóch sprawców kradzieży z włamaniem do domku letniskowego, łodzi i ośrodka wczasowego. 25-latkowie kradli wszystko co nadawało się do późniejszej sprzedaży. Wśród ich łupów był m.in. sprzęt gospodarstwa domowego, sprzęt wędkarski, ogrodniczy, biżuteria, alkohol…łącznie poszkodowani wycenili wartość strat na około jedenaście i pół tysiąca złotych. Część przedmiotów została odzyskana. Ponadto w domu jednego z zatrzymanych mundurowi znaleźli środki odurzające. Mężczyźni usłyszeli już zarzuty. Grozi im kara do 10 lat pozbawienia wolności.

W miniony piątek (25.09.2020) węgorzewscy  policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy swoją przestępczą działalność prowadzili na terenie powiatu węgorzewskiego. Kryminalni prowadzący czynności zmierzające do odzyskania skradzionych we wrześniu przedmiotów przeszukali mieszkanie 25-letniego mieszkańca gminy Węgorzewo. Ustalenia funkcjonariuszy potwierdziły się. Kryminalni znaleźli tam część skradzionych przedmiotów. Ponadto mężczyzna posiadał w mieszkaniu środki odurzające w postaci marihuany. W trakcie dalszych czynności policjanci ustalili z kim 25-latek dokonał kradzieży z włamaniem. W mieszkaniu i aucie drugiego z zatrzymanych również znajdowała się część skradzionych przedmiotów. Jak się okazało, jeden z mężczyzn wcześniej prowadził prace budowlane na różnych posesjach i w międzyczasie typował gdzie i skąd można ukraść rożnego rodzaju przedmioty. Łupem dwóch 25-latków było wszystko co nadawało się do późniejszej sprzedaży m.in.  sprzęt gospodarstwa domowego, sprzed wędkarski, ogrodniczy, biżuteria, alkohol itp. Łącznie pokrzywdzeni oszacowali wartość strat na około jedenaście i pół tysiąca złotych. Cześć przedmiotów został odzyskana.

W sobotę 25-latkowie usłyszeli zarzut kradzieży z włamaniem do domku letniskowego na terenie gminy Węgorzewo, a ponadto jeden z nich usłyszał jeszcze zarzut kradzieży z ośrodka wczasowego na terenie Węgorzewa.  Mężczyznom grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

(af/rj)

 

 

Źródło: KWP Olsztyn
Kradli wszystko co nadawało się do późniejszej sprzedaży. Dwóch 25-latków zatrzymała węgorzewska policja

 

Podaj dalej!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Next Post

Małżeństwo z Pisza sprzedawało bez zezwolenia swojskie wędliny, których jakość zagrażała życiu i zdrowiu konsumentów

wt Wrz 29 , 2020
Piscy kryminalni zakończyli aktem oskarżenia sprawę dotyczącą sprzedaży swojskich wędlin przez małżeństwo z Pisza. Wyroby oferowali na lokalnym portalu internetowym oraz sprzedawali na targowisku w Ełku. Warunki, w jakich produkowane, sprzedawane i transportowane były kiełbasy i szynki budziło wiele zastrzeżeń. Poza tym do sprzedaży oferowane były wyroby mięsne niewiadomego pochodzenia. […]